Інформація про порядок дій для оформлення інвалідності дитині, види допомог та підтримки, на які має право дитина з інвалідністю, та порядок їх отримання, інклюзивну освіту, а також рекомендації щодо батьківської підтримки дитини, облаштування домашнього та освітнього простору тощо.
Завантажити брошуру можна за посиланням:
https://www.unicef.org/ukraine/documents/acquired-disability
Шановні батьки! Ви можете разом із своїми дтьми поспілкуватися з педагогами та цікаво провести час. Це можуть бути дистанційні форми роботи:
Семінар — практикум для педагогів «Місток порозуміння між батьками та ЗДО»
https://vseosvita.ua/library/seminar-praktikum-dla-pedagogiv-mistok-porozuminna-miz-batkami-ta-dnz-88651.html?
rl=54058&fbclid=IwAR20ay_puw_jlZ1IFMckxNIm5zjkiiEhb7xYlNL2vPn-sbVAqs0u_5fmmjk
Методична розробка : консультація для батьків «Як організувати дозвілля дитини під час карантину».
https://vseosvita.ua/library/metodicna-rozrobka-konsultacia-dla-batkiv-ak-organizuvati-dozvilla-ditini-pid-cas-karantinu-225964.html?fbclid=IwAR03iFza684-Jtaft65-m_SG2dBCTJRVkiTT2Fockd39Xvew-REwRFWSp80
ЯК ПРОДЕЗИНФІКУВАТИ насамперед, у самому магазині:
§ Будьте в масці та одноразових рукавичках.
§ За можливості, не купуйте товари на вагу й неупакованими – купуйте в герметичних упаковках.
§ За можливості, не користуйтеся візками, кошиками, пакетами, які продаються на касі магазину. Натомість беріть із собою багаторазову торбинку, яку можна випрати після кожного походу до магазину.
§ Дотримуйтесь двометрової дистанції від інших покупців.
§ Не розплачуйтесь готівкою (за винятком випадку, коли у вас зібрана готівкою точна сума, яка не потребує здачі). Натомість платіть телефоном або карткою.
§ Якщо ви їздили за покупками на авто, протріть дезрозчином ділянки багажника або салону, де стояла торбинка з покупками. ПРОДУКТИ З МАГАЗИНУ
Як влаштувати дитяче дозвілля, коли карантин?
Коли дітям нудно, у них завжди є спокуса залізти в гаджет (і, будемо чесні, у батьків теж є спокуса доручити дітей «електронній няні»). Але знайти свої інтереси, потренувати уяву і творчі здібності — це те, що набагато легше відбувається в реальному світі, ніж у відеоіграх і соцмережах. Натомість перенасичення гаджетами розвивають дратівливість, невміння фокусуватись у навчальному процесі, обмежену соціальну взаємодію. Час карантину — гарна нагода розпочату боротьбу зі смартфонами та почати переживати разом з дітьми більше цікавих миттєвостей! І. Пізнавальні активності
•Побудувати «халабуди» посеред квартири/будинку, забратися всередину і читати книжки;
• Влаштувати домашній книжковий клуб і запросити друзів сусідів на його відкриття;
• Дізнатися історію міста, в якому живеш (батьки чи дідусь з бабусею мають допомогти);
• Грати в ігри на рахунок, додавання і віднімання;
• Навчитися готувати нову страву;
• Навчитися азам фінансової грамотності (як планувати покупки, рахувати решту, накопичити на щось);
• Самому зробити музичний інструмент (наприклад, калімбу);
• Грати в настільні ігри, які підвищують грамотність і тренують математичні здібності.
ІІ. Сюжетно-рольові ігри
Користь сюжетно-рольової гри для дітей добре вивчена: вона допомагає дітям тренувати соціальні навички та емоційний інтелект, розвиває мову і здатність самостійно вирішувати проблеми. Ось кілька ідей:
• Влаштувати маскарад і вбиратися в костюми різних персонажів;
• Розіграти улюблену казку;
• Побудувати чарівний будинок і населити його жителями;
• Шукати скарб за підказками, захованими в схованках.
ІІІ. Творчі заняття
•Зробити своїми руками намиста і сережки з бісеру;
• Навчитися шити;
• Зробити скульптуру за допомогою алюмінієвої фольги;
• Спробувати себе в фотографії;
• Повозитися з глиною;
• Придумати, що можна зробити з картонної коробки;
• Зібрати кілька старих речей і придумати з них нову;
• Сісти на ганку чи біля вікна і намалювати те, що бачите (дерева, квіти тощо);
• Малювати пальчиковими фарбами, олійними фарбами або аквареллю (і від душі перемазатися). Проте не варто боятися нудьги і безкінечно вигадувати нові й нові активності. У 1930 році філософом Бертраном Расселом у його книзі “Підкорення щастя” була змальована потенційна цінність нудьги. Уява і здатність справлятися з нудьгою повинні бути вивчені у дитячому віці. Він писав: “Дитина розвивається краще тоді, коли її, як молоду рослину, залишають в спокої в одному і тому ж ґрунті. Занадто багато подорожей, надто велика різноманітність вражень не дуже добре для дітей і підлітків. Адже це призводить до того, що вони виростають нездатними витримувати плідну монотонність”. Нехай баланс між корисним нудьгуванням та активністю буде прийнятним для вашої дитини, а головне — нехай, проводячи час з вами, їй все менше хотітиметься зазирнути у гаджет.
Як уберегтися від коронавірусу: поради для батьків
По всій Україні, відповідно до рішення Кабінету Міністрів розпочався тритижневий карантин у навчальних закладах. Але не слід вважати, що це додаткові канікули, адже першочергове завдання таких обмежувальних заходів – запобігти поширенню захворювання на коронавірусну інфекцію шляхом зменшення кількості контактів.
Дуже важливо, щоб батьки також чітко усвідомлювали свою роль у цьому процесі. Отож, пропонуємо перелік з декількох важливих кроків для батьків, які допоможуть їм захистити себе та дітей від зараження респіраторними вірусами:
5 основних речей, які мають знати батьки про коронавірусну інфекцію COVID-19 та про те, як реагувати, щоб убезпечити свою родину від хвороби. Про це розповідають Міністерство освіти і науки України разом з Міністерством охорони здоров’я сьогодні, 12 березня 2020 року.
“Уряд оголосив загальнонаціональний карантин до 3 квітня. Однак ми розуміємо, що просто не ходити до школи чи іншого закладу освіти – недостатньо. Важливо, щоб батьки знали, як діяти в ситуації карантину та від чого берегти дітей. Тому така інформація зараз дуже потрібна”, – розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
ПЕРШЕ. Інфекція передається переважно повітряно-крапельним шляхом від зараженої людини або через дотик до забруднених поверхонь.
ЩО РОБИТИ:
· попросити дітей не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар
· нагадувати дітям про обов’язкове миття рук перед прийомом їжі та після відвідування вбиральні (мити руки потрібно щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук)
· попросити дітей утриматися від прийому їжі з загальних упаковок або посуду (горішки, чіпси, печиво та інші снеки), куди багато людей занурюють руки
· просити дітей уникати привітальних обіймів і рукостискань, поки епідеміологічна ситуація не стабілізується
· посилити вимоги до вологого прибирання приміщень, очищення та дезінфекції об’єктів, яких торкається велика кількість людей, провітрювати приміщення
· важливо уникати місць масового скупчення людей
ДРУГЕ. Симптомиінфекції: кашель, біль у горлі, риніт, лихоманка, утруднене дихання, сухий кашель, чхання, біль у грудині; у деяких випадках – діарея або кон'юнктивіт.У складних випадках інфекція може викликати пневмонію. У деяких випадках ця хвороба може бути смертельною, однак переважно це відбувається з людьми середнього чи похилого віку, що мають супутні захворювання.
ЩО РОБИТИ:
у разі підвищеної температури дитина має залишитися вдома до повного одужання та одразу отримати консультацію сімейного лікаря.
ТРЕТЄ. Як правильно поводити себе в умовах поширення вірусу?
· мити руки щонайменше 20 секунд або використовувати дезінфекційні засоби для рук
· під час кашлю або чхання прикривати рот і ніс паперовою хустинкою, яку потім необхідно викинути; чхати також правильно у згин ліктя
· не підходити ближче ніж на 1 метр до людей, що кашляють, чхають або мають жар, уникати будь-якого тісного контакту з ними
· не споживати сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження
ЧЕТВЕРТЕ. Маски не допомагають убезпечити себе від вірусу, вони допомагають лише в тому разі, коли маску носить хвора людина.
П’ЯТЕ. Наразі не існує жодних ліків для лікування чи запобігання коронавірусу. Будь-які пропозиції в Інтернеті про вакцини чи ліки – неправда
На даний час остаточно не визначено, як новий коронавірус впливає на дітей та вагітних, однак у випадку захворювання на ГРВІ необхідно негайно повідомити лікаря.
Про це повідомляється насайтіПредставництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
"Це новий вірус, і ми поки що недостатньо знаємо про те, як він впливає на дітей чи вагітних. Ми знаємо, що вірусом можуть заразитися люди будь-якого віку, але поки що не зафіксовано випадків смерті дітей, пов’язаних із новим коронавірусом. Вірус є летальним у рідкісних випадках, поки що в основному серед людей похилого віку, які раніше мали проблеми зі здоров’ям. Ми уважно стежимо за ситуацією та будемо оприлюднювати нову інформацію, щойно вона з’являтиметься", - йдеться у повідомленні.
ВЮНІСЕФнадали рекомендації, як поводити себе у випадку захворювання когось з членів родини, і що мають знати та робити вагітні та матері, які годують грудьми у випадку, якщо вони заразилися коронавірусом.
Зокрема, громадянам радять негайно звертатися за медичною допомогою, якщо спостерігається підвищення температури, кашель або утруднене дихання; повідомити свого лікаря у разі поїздок у регіони, де виявлено випадки інфікування новим коронавірусом, або про можливий тісний контакт з тими, хто приїхав з одного з цих регіонів і має респіраторні симптоми.
В ЮНІСЕФ також зазначають, що на сьогодні недостатньо інформації, щоб визначити, чи передається вірус від матері дитині під час вагітності, або який вплив інфікування матері може мати на дитину. Наразі це питання вивчається. Але вагітним жінкам слід продовжувати дотримуватися відповідних запобіжних заходів, щоб захистити себе від впливу вірусу, і негайно звертатися за медичною допомогою, якщо у них виникають такі симптоми, як лихоманка, кашель або утруднене дихання.
Водночас у Дитячому фонді ООН вважають, що матір має продовжувати годувати грудьми, якщо вона заражена новим коронавірусом.
“Зважаючи на переваги грудного вигодовування та незначну роль грудного вигодовування в передачі інших респіраторних вірусів, матері можуть продовжувати годувати грудьми. Однак слід вживати запобіжних заходів, оскільки існує ризик передачі вірусу від матері до немовляти повітряно-крапельним шляхом та через прямий контакт, а також побічно через забруднені поверхні. Надягайте маску під час годування дитини, мийте руки до і після годування, чистість та/або дезінфікуйте забруднені поверхні”, - йдеться у рекомендаціях.
В ЮНІСЕФ також навели симптоми нового коронавірусу: підвищення температури, кашель і задишка. У важчих випадках інфекція може викликати пневмонію або утруднення дихання; у рідкісних випадках захворювання може бути смертельним.
Вірус передається через прямий контакт повітряно-крапельним шляхом, зокрема, через кашель і чхання, а також торкання поверхонь, забруднених вірусом. Ще невідомо, наскільки довго вірус може жити на поверхнях, але прості дезінфікуючі засоби можуть його вбити.
Разом з тим, за рекомендаціями ЮНІСЕФ, використовувати медичну маску варто, якщо є респіраторні симптоми (кашель або чхання), для захисту інших.
В ЮНІСЕФ нагадали, що для уникнення зараження сім'ям слід дотримуватися кількох запобіжних заходів: часто мити руки, використовуючи мило та воду або спиртовмісні засоби для миття рук; прикривати рот і ніс при кашлі або чханні; уникати тісного контакту з усіма, хто має симптоми застуди або грипу; звертатися до лікаря, якщо є підвищена температура, кашель або важко дихати; уникати прямого незахищеного контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами.
ВООЗ: Домашні тварини можуть переносити COVID -19
В ЮНІСЕФ підкреслили, що тісно контактують з органами влади Китаю, включаючи Міністерство торгівлі та Національну комісію з охорони здоров’я, а також зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та іншими агенціями ООН для моніторингу розвитку ситуації з коронавірусом та потреб.
Начальникам місцевих органів управління у сфері освіти Директорам закладів освіти інтернатного типу обласного підпорядкування Щодо проведення регіональних Інтернет-зборів батьків майбутніх першокласників
З метою поширення практики організації різних форм роботи з батьками дітей старшого дошкільного віку та виконання п. 7 підрозділу 1 «Дошкільна освіта» підрозділу 1.1 «Модернізація змісту та підвищення якості дошкільної освіти» обласної програми розвитку освіти «Новий освітній простір Харківщини» на 2019-2023 роки, затвердженої рішенням Харківської обласної ради від 06 грудня 2018 року № 817-VІІ, Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації повідомляє, що з 1 березня по 31 березня 2019 року проводяться Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників області. Інформаційно-технічний супровід зазначеного заходу забезпечує Комунальний вищий навчальний заклад «Харківська академія неперервної освіти», на сайті якого (http://edu-post-diploma.kharkov.ua) розміщено посилання на сторінку «Інтернет-збори батьків майбутніх першокласників». Доручаємо забезпечити організацію і участь усіх бажаючих в Інтернет-зборах батьків майбутніх першокласників області, у разі потреби залучити технічні можливості закладів освіти та організувати співпрацю з педагогами з питань наступності.
Директор Департаменту Л. КАРПОВА
Олена Кононенко 705 03 11
Світлана Руднєва 705 05 29
Інформація Первомайського ДНЗ №5 про здійснення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусуCOVID-19
1. Провели позапланові інструктажі з безпеки життєдіяльності з вихованцями, батьками та працівниками ДНЗ.
2. Щоденномоніторим стан здоров’я педагогічних та технічних працівників.
3. Проводимо санітарну обробку приміщень закладу дезінфікуючими розчинами, також обробка дверних ручок.
4. На початку і перед закінченням роботи здійснюється провітрювання.
5. Працівники дошкільного закладу мають на робочих місцях захисні маски.
6. Проведені бесіди з вихованцями, працівниками щодо попередження і запобігання поширення коронавірусуCOVID-19.