ЦІННІСТЬ, ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ПЕРВОМАЙСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) №5 «МАЛЯТКО» КОМБІНОВАНОГО ТИПУ ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ»

/Files/images/gerb.jpg

Є на планеті дороге серцю місце – дитячий садочок «Малятко». Бо саме тут бере початок історія маленької дитини. Кожного ранку, мов крихітні гомінливі струмочки, зливаючись у єдиний бурхливий потік, прямують сюди діти. Це найкращій час у житті садочка. Коли поступово все наповнюється голосами дітей. Здається, що й сама будівля стає більшою, світлішою. Пройдемося коридорами закладу і прислухаємося. За цими дверима тиша – тут слухають казку. А там десь граються. Згори лунають звуки музики – співають. По всьому садочку розноситься аромат здібного тіста – сьогодні будуть смачні пиріжки.

І так багато років…Обличчя… Обличчя…

Працівники закладу пам’ятають усіх.

Роки минають, час летить

Не повернутись, а ні зупинить

Але так хочеться вернутись

В минуле хоч на мить.

Так зворушливо написала вихователь Людмила Засядьвовк, яка пропрацює у нашому закладі 42 роки.

1966 рік. Чому загадуємо цей далекий рік? Саме тоді почав працювати ясла-садок №5 «Малятко». 31 травня 1966 року був підписаний Акт державного приймання будівлі дитячого ясла – садка на 280 місць.

За роки плідної діяльності у закладі створено свій стиль, свої традиції,своя історія.

Він був одним із перших дошкільних закладів у селищі, яке з часом стало м. Первомайський.

Будувалося нове місто, відкривалися нові підприємства, збільшувалась кількість населення, молоді. Дошкільний заклад був необхідністю.

Робота колективу була направлена на благоустрій, озеленення території, створення відповідних умов для перебування дітей, якісну підготовку їх до навчання в школі. Саджали липи, клени, каштани, берези та ялини, які зараз радують око та оберігають від сонця та негоди. У нас навіть черемшина зацвітає раніше ніж у місті. В травні місяці можна почути голос іволги. А які красиві кульбабки, що цвітуть на нашому невеличкому лужку.

Від початку існування і до 1972 року садочком керувала Василець Ганна Пилипівна, наступною завідуючою була Любов Григорівна Уткіна.

А з 1995 року заклад очолює Світлана Петрівна Кофан, яка за свою багаторічну працю була нагороджена грамотами міськвиконкому та міського відділу освіти, а сама основна нагорода – знак «Відмінник освіти України» (2000рік)

/Files/images/Світлана Петрівна.jpg

Перші роки роботи відзначалися великою кількістю дітей. В садочку працювали 12 груп, 4 з яких були для дітей раннього віку. Режим роботи був з 6-00 до 19-00. Були чергові та цілодобова групи. Працювати було і важко і цікаво.

Минали роки, дитячий садок жив насиченим життям. Здавалося, що так буде завжди, але наступили 90 роки. Не стало тієї країни в якій ми жили. Почали закриватися підприємства. Зменшилася кількість населення в місті. Закривалися дитячі садки, групи в дитячих садках. Все змінилося. Але наш дитячий садок «Малятко» вистояв. Декілька років були нелегкими. З 12 груп залишилося 8 та запрацював клас для шестирічок. В групі, яка не працювала, для покращення роботи з фізичного виховання була обладнана спортивна зала.У закладі запрацював кабінет фізіотерапевтичних процедур,який був обладнаний апаратами: КУФ, УВЧ, апарат для електрофорезу,лампою «солюкс», інгалятором, де діти отримували якісні процедури.

Робота колективу була направлена на втілення новітніх, на той час, форм оздоровчої роботи з дітьми: ходьба по «сольових доріжках», вологе обтирання, контрастне обливання стоп ніг, ходьба босоніж по траві, доріжці здоров’я, точковий масаж.Але з часом, враховуючи добру славу про наш заклад, бажання та уміння колективу працювати, та з підвищенням народжуваності, батьки знову вирішили, що наш заклад найкращий.

Світлана Петрівна Кофан значну увага приділяє покращенню матеріально-технічної бази. Були замінені розкладачки на дитячі ліжка. Придбані дитячі меблі, фізкультурне обладнання, проведений капітальний ремонт харчоблоку, музичної та спортивної зали та прогулянкових павільйонів. В кожній груповій кімнаті зроблено ремонт і замінено леноліум. Придбано комп’ютери и холодильники, морозильна камера. Запрацював «швейний цех», в якому до кожного свята кастелянка шила святкові костюми.

З приходом міського голови Миколи Миколайовича Бакшеєва розпочалася проектна робота з міжнародними організаціями, а самез Дитячим Фондом ООН(ЮНІСЕФ) в Україні та Німецьким товариством міжнародного співробітництва DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH. Ми були початківцями, тому організація цієї роботи була важкою справою. Ми впоралися і результат є: нові пластикові вікна, відкриття нової сучасної групи, яку наші вихованці назвали «Фіксики», за сучасними технологіями зроблено покрівлю закладу.

Дитячий Фонд ООН(ЮНІСЕФ) придбав для закладу нові сучасні меблі, морозильну камеру, ігрові осередки для групових кімнат

У своїй роботі педагогічний колектив керується: законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» (ст.19), «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», наказів Міністерства освіти і науки України від 20.04.2015 №446 «Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності», листів Міністерства освіти і науки України від 17.05.2023 №1/6990-23 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/2024 року», від 22.07.2023 №1/8462-22 «Інструктивно-методичні рекомендації щодо порядку підготовки закладу освіти до нового навчального та опалювального сезону з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності», від 20.06.23 №1/8820-23 «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів», «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні»,від 02.04.2022 №1/384-22«Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році» від 27.07.2022 №1/8504-22, «Про організацію безпечного освітнього простору в закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів» від 20.06.2023 №1/8820-23та з метою забезпечення дотримання вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України від 24.03.2016 №234, Базового компонента дошкільної освіти (2021)

Методична робота спрямована на забезпечення всебічного розвитку особистості кожної дитини, збереження та зміцнення фізичного, психічного та духовного здоров’я, розвиток творчих здібностей, набуття дітьми життєвої компетентності. Цю роботу сьогодні проводять досвідчені, висококваліфіковані педагоги, справжні фахівці своєї справи: творчі, натхненні, душевно відкриті. Це однодумці, яких хвилює майбутнє не тільки нашого закладу, а й держави. Вони прагнуть сформувати особистість, яка реалізувала б їхні мрії про щасливу незалежну Україну.

Педагоги закладу є активними учасниками різноманітних обласних та міських заходів: виставок-презинтацій, конкурсів, методичних об’єднань, семінарів, фестивалів.

Так у 2012 році наш заклад приймав участь в обласній тематичній відкритій виставці«Освіта Харківщини ХХІ століття»за темою «Розвиток якісної дошкільної освіти» та був відзначений дипломом ІІ ступеня.

А у 2017 році наш заклад дошкільної освіти був учасником обласноїтематичної відкритої виставки«Освіта Харківщини ХХІ століття» за темою «Формування життєвої компетентності дошкільника через гру як основну діяльність» у номінації «Пізнавальний розвиток дитини засобами гри» та був відзначений дипломом ІІ ступеня.

Педагоги закладу постійно приймають участь у міських виставках - презентаціях педагогічних ідей і технологій та були відзначені дипломами:

І ступеня:

Збірка конспектів інтегрованих занять – (творча група вихователів) – 2008 рік

«Від творчого педагога – до творчої дитини» (вихователь-методист

Н.О. Матющенко, вихователь Л.М. Інькова) – 2013 рік;

«Гра виховує майбутнього діяча» (вихователь Т.В. Рубан) – 2013 рік;

«Музики чарівне диво…» (музичний керівник ЗДО №5 М.І.Літвінова) – 2014 рік;

«Мовленнєвий вернісаж» (вихователь – методист Н.О. Матющенко і творча група вихователів) – 2016 рік;

«Дітям читаємо – мудрості і розуму навчаємо» (творча група вихователівЗДО №5) – 2017 рік;

«Рухаємося, граємо – проздоров’я дбаємо» (інструктор з фізичної культури Іваненко Лариса Володимирівна) – 2021 рік;

ІІ ступеня:

«Нація народжується з дитячої колиски» (вихователь-методист

Н.О. Матющенко, вихователь Т.В. Рубан) – 2014 рік;

«Тренують пальчики малята і будуть гарно розмовляти» (вихователь О.А.Сердюк) – 2015 рік;

«Дітей навчаємо – мовленнєву компетентність розвиваємо» (вихователь

Л.М. Інькова) – 2016рік;

«Граємо – дітей навчаємо» (вихователь Г.В.Бородавка)– 2020 рік;

ІІІ ступеня:

«Іграшка в житті дитини» (творча група вихователів ЗДО №5) – 2018 рік.

Педагоги нашого закладу вівідують міські методичні об’єднання та діляться своїми здобутками та надбаннями з колегами з інших закладів міста.

Так на високому рівні проведено відкриті заняття для педагогів міста:

для дітей старшої групи «Казки читаємо – мову розвиваємо» (вихователь Л.Л. Засядьвовк) – 2013 рік;

для дітей старшої групи «Квітка доброти» - (вихователь Т.С. Товкач) – 2015 рік;

для дітей раннього віку «Гарна хатка у курчатка» - (вихователь О.А.Сердюк) – 2015 рік;

для дітей старшої групи «Повага, чесність, доброта завжди допомагають нам» (вихователь Л.Л. Засядьвовк) – 2016 рік;

для дітей середньої групи «Подорож до казки «Білосніжка і сім гномів» - (вихователь Г.В. Бородавка) –2017 рік;

для дітей старшої групи «Ми маленькі гончарі» - (вихователь Т.С. Товкач) – 2017 рік;

для дітей старшої групи «Подорож у космос» (вихователь О.А.Сердюк) – 2018 рік;

для дітей старшої групи «Розповідь опис «Овочі та фрукти» (вихователь Г.В. Бородавка) – 2017 рік;

для дітей старшої групи «Космічні пригоди. Фантастика, уява, дійсність» (вихователь Л.Л. Засядьвовк) – 2019 рік;

для дітей старшої групи «Добро вчить, як на світі жити» - (вихователь

Т.С. Товкач) – 2018 рік;

Педагоги закладу Алла Володимирівна Пікалова та Яна Леонідівна Климентьєва приймали участь в обласному конкурсі «Вихователь року».

Приділяємо значну увагу фізкультурно-оздоровчому напрямку, тому робота з фізичного розвитку малят, охорони та зміцнення їх здоров’я є пріоритетною. Її організовує інструктор з фізичної культури Лариса Іваненко.

/Files/images/Іваненко Л.В..jpg

Вона використовує нестандартне фізкультурне обладнання, що викликає удітей інтерес до занять з фізкультури, підвищує їх рухову активність.

Нею напрацьованийдосвід з організації та проведенняДнівздоров’я, фізкультурних свят та розваг.

Про результативністьроботи з фізичноговихованнясвідчатьстабільнівиступикоманди ЗДО у щорічнійміськійспартакіаді середдошкільнихнавчальнихзакладівміста, яка неодноразовобула призером.

Наші вихованці створені для щастя і радості. Їм для цього виділене дитинство, коли ними мають опікуватися люблячі і розумні дорослі.

Найяскравіші спогади дитинства пов’язані у багатьох із нас з дитячими святами. Саме такі враження залишаються у наших малят та їх батьків від музичних занять, свят та розваг, які проводить професіонал своєї справи, музичний керівник Марина Літвінова.

/Files/images/Муз. заняття.jpg

Багато років працює вона над розвитком музичних та естетичних здібностей дітей в різних видах музичної діяльності. Результатом її роботи є те, що багато дітей – випускників продовжують свою музичну освіту в школах та навчальних закладах різного рівня акредитації, а деякі з них обрали професію музичного керівника та вчителя музики.

Заклад дошкільної освіти – це складний механізм, злагоджена робота якого залежить від тісної співпраці педагогічних працівників та обслуговуючого персоналу. Колектив – це єдине ціле, це коли кожен знайшов собі справу по душі, відчув відповідальність за її результати, почуття успіху і впевненості в собі, реалізував себе як індивідуальність.

Доброю рисою нашого колективу є взаємодопомога. Колеги завжди допоможуть, підтримають, поспівчувають. Це наша друга сім’я.

/Files/images/Колектив.jpg

Найкращі слова можна сказати про кожного із нас. У нас вміють працювати, у нас люблять працювати, працюють династіями. Колись давно працювала нянею на цілодобовій групі Чурсінова Ганна Дмитрівна, потім працювала шеф кухарем її донька Кузьменко Ніна Миколаївна, зараз працює завгоспом її онука Акіншина Світлана Олександрівна. Працювала медичною сестрою Павлинська Ніна Олексіївна, а її донька Павлинська Антоніна Іванівна, вихователем. Підсобним робітником працювала на харчоблоці Михайличенко Алла Кузьмівна, а її донька Луценко Наталія Олексіївна працює помічником вихователя.

За роки нашої роботи заклад виховав і випустив в широкий світ не одну тисячу своїх малят, як пташенят з рідного гнізда. А тепер вони ведуть в садочок своїх дітей – життя продовжується.

Нам приємно бачити наших вихованців уже дорослими. Радіємо за їхні успіхи, ми пишаємося тим, що наш заклад для всіх наших випускників був першою сходинкою у велике життя.

Педагоги закладу створюють необхідні умови для виявлення та розвитку обдарованих дітей на основі диференційованого підходу до навчання та виховання, залучають вихованців до участі в тих видах діяльності, до яких дитина має нахили та здібності. Тому кожен із них став неповторною особистістю, сильною і незалежною людиною: вихованець Юрій Романенко, якого ми кожного дня бачимо на екранах по телебаченню, український політолог, шеф-редактор інтернет видання «Хвиля», експерт українського інституту майбутнього, Ірина Малахова,Тетяна Шипуль, Катерина Марченко - вчителі,Юлія Харченко, лікар – геніколог, працює в лікарні м.Харків, Ірина

Бережна лікар-інфекціонист, яка,працює в нашій лікарні, Ганна Яковенко, медична сестра, яка зараз захищає нашу державу, Олександр Зозуля –юрист.

Бронза, срібло, золото – це про нашого вихованця боксера Адама Купріянов, який продовжує перемагати на кращих спортивних аренах Європи.

Ми пишаємося нашими випускниками які захищали нашу Україну: Андрій Черніков та Михайло Кононенко, світла їм пам’ять, а зараз захищають нас з вами: Олександр Димчишин, Дмитро Артемов, Максим Ващенко, Руслан Ващенко, Андрій Луценко.

Перелічувати імена наших вихованців можна годинами, тому що ми працюємо з материнською ласкою та турботою на світлемайбутнє наших дітей. Завжди сумуємо за ними, радіємо їхнім успіхам. А щороку приймаємо зовсім маленьких. І все починаємо знову: показуємо, повторюємо, вчимо і вчимося. Життя не просто іде, воно вирує. Тут завжди все бачиш по-іншому, тут все постійно змінюється. По іншому і бути не може, коли працюєш з дітьми. Це як світ кольорів та їх відтінків – завжди цікавий, привабливий, красивий.

Не даремно говорила видатний український педагог, родоначальникукраїнського довкілля Софія Русова «Найдорожчій скарб у кожного народу – його діти»

Маємотвердувпевненість, щопопереду насчекає велика і творча робота. Проявляємонаполегливість, ініціативу, шукаємооптимальні шляхи вирішення проблем. Сподіваємося на вдячність наших вихованців у створеннісильної, незалежноїдержавиУкраїна. Дякуємо тобі 1966 рік за народження нашого садочка.

Кiлькiсть переглядiв: 676